DC95F502V Amphenol Thermometrics
AAS-920-273H-Thermometrics-NTC-Type-95-091819-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -80°C ~ 150°C
B25/85: 3969K
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±0.1°C
Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm)
Power - Max: 75 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DC95F502V Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -80°C ~ 150°C, B25/85: 3969K, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±0.1°C, Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm), Power - Max: 75 mW.
Weitere Produktangebote DC95F502V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DC95F502V DC95F502V Hersteller : Amphenol Advanced Sensors AAS-920-273G-Thermometrics-NTC-Type-95-110117-web-1315869.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 5KOhm +/-.1C Epoxy Interchangeable Chip