DCM133U040BC2B
DCM133U040BC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 13000UF 40V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 13000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM133U040BC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 13000UF 40V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 13000 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote DCM133U040BC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM133U040BC2B DCM133U040BC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM-3081755.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 13000uF -10%+75% 40V