Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM142U100AC2B
DCM142U100AC2B
DCM142U100AC2B Cornell Dubilier - CDE
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 1400uF Case 1.375 x 4.125in
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM142U100AC2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1400UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote DCM142U100AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM142U100AC2B DCM142U100AC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 1400UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 100 V