DCM152T450DE2B
DCM152T450DE2B Cornell Dubilier Knowles
DCM152T450DE2B.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1.5MF 450V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.3 A @ 20 kHz
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM152T450DE2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1.5MF 450V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.3 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM152T450DE2B DCM152T450DE2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM152T450DE2B.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 1500uF Case 3.000 x 5.125in
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCM152T450DE2B DCM152T450DE2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCM152T450DE2B.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 1500uF Case 3.000 x 5.125in