Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM164U025DF2B
DCM164U025DF2B
DCM164U025DF2B Cornell Dubilier - CDE
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 25V 160000uF Case 3.000 x 5.625in
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM164U025DF2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 160000UF 25V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 160000 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Weitere Produktangebote DCM164U025DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM164U025DF2B DCM164U025DF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 160000UF 25V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 160000 µF
Voltage - Rated: 25 V