DCM202T200AC2PC
DCM202T200AC2PC Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 200V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 2000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM202T200AC2PC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 200V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 2000 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote DCM202T200AC2PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM202T200AC2PC DCM202T200AC2PC Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200V 2000uF Case 1.375 x 4.125in