DCM222U040AA2A
DCM222U040AA2A Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 40V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 40 V
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM222U040AA2A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 40V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM222U040AA2A DCM222U040AA2A Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40V 2200uF Case 1.375 x 2.125in
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCM222U040AA2A DCM222U040AA2A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40V 2200uF Case 1.375 x 2.125in