Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM242T450DF2B
DCM242T450DF2B
DCM242T450DF2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC-2944635.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2400uF 450V 10%+50% 3.000x5.625
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM242T450DF2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCM242T450DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM242T450DF2B DCM242T450DF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V