DCM252T250BF2B
DCM252T250BF2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM252T250BF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote DCM252T250BF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM252T250BF2B DCM252T250BF2B Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF -10%+50% 250V
Produkt ist nicht verfügbar
DCM252T250BF2B DCM252T250BF2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF -10%+50% 250V