DCM252U050AC2B
DCM252U050AC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM252U050AC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote DCM252U050AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM252U050AC2B DCM252U050AC2B Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 50V 2500uF Case 1.375 x 4.125in