Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM253U016BA2B
DCM253U016BA2B
DCM253U016BA2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC-951965.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16V 25000uF Case 2.000 x 2.125in
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM253U016BA2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 25000UF 16V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm), Capacitance: 25000 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote DCM253U016BA2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM253U016BA2B DCM253U016BA2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 25000UF 16V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm)
Capacitance: 25000 µF
Voltage - Rated: 16 V