DCM302U035CC2B
DCM302U035CC2B Knowles / Illinois Capacitor
DCM.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 35V 3000uF Case 2.500 x 4.125in
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM302U035CC2B Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 3000UF 35V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 3000 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote DCM302U035CC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM302U035CC2B DCM302U035CC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 3000UF 35V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 3000 µF
Voltage - Rated: 35 V