DCM363U075DF2B
DCM363U075DF2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 36000UF 75V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 36000 µF
Voltage - Rated: 75 V
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM363U075DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 36000UF 75V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 36000 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCM363U075DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM363U075DF2B DCM363U075DF2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM-1108689.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 36000uF -10%+75% 75V