DCM400T450AK2B
DCM400T450AK2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 450V SCREW CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.687" (42.85mm)
Capacitance: 40 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM400T450AK2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 450V SCREW CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.687" (42.85mm), Capacitance: 40 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCM400T450AK2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM400T450AK2B DCM400T450AK2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM-3081755.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40uF 450V -10%+50%