Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM402U050EC2B
DCM402U050EC2B
DCM402U050EC2B Cornell Dubilier - CDE
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 50V 4000uF Case 1.750 x 4.125in
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM402U050EC2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4000UF 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 4000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote DCM402U050EC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM402U050EC2B DCM402U050EC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 4000UF 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4000 µF
Voltage - Rated: 50 V