DCM403U040BC2A
DCM403U040BC2A Knowles / Illinois Capacitor
DCM.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40V 40000uF Case 2.000 x 4.125in
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM403U040BC2A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 40000UF 40V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 40000 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote DCM403U040BC2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM403U040BC2A DCM403U040BC2A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 40000UF 40V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 40000 µF
Voltage - Rated: 40 V