DCM412T300DF1B
DCM412T300DF1B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM412T300DF1B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote DCM412T300DF1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM412T300DF1B DCM412T300DF1B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0000006092_1-2540219.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 300V 4100uF Case 3.000 x 5.625in