DCM413U050DC2B
DCM413U050DC2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 41000UF 50V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 41000 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM413U050DC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 41000UF 50V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 41000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM413U050DC2B DCM413U050DC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 41000uF 50V