Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCM562U150DJ2B
DCM562U150DJ2B
DCM562U150DJ2B Cornell Dubilier - CDE
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 150V 5600uF Case 3.000 x 3.625in
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM562U150DJ2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 5600UF 150V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 150 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM562U150DJ2B DCM562U150DJ2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 150V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 150 V