DCM612U075AB2B
DCM612U075AB2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6100UF 75V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 6100 µF
Voltage - Rated: 75 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM612U075AB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6100UF 75V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 6100 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCM612U075AB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM612U075AB2B DCM612U075AB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 6100uF Case 1.375 x 3.125in