DCM653U075DE2B
DCM653U075DE2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 65000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Capacitance: 65000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM653U075DE2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 65000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Capacitance: 65000 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCM653U075DE2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM653U075DE2B DCM653U075DE2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 65000uF Case 3.000 x 5.125in