DCM683U040DC2B
DCM683U040DC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68000UF 40V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM683U040DC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68000UF 40V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote DCM683U040DC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM683U040DC2B DCM683U040DC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF -10%+75% 40V
Produkt ist nicht verfügbar
DCM683U040DC2B DCM683U040DC2B Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF -10%+75% 40V
DCM683U040DC2B DCM683U040DC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF -10%+75% 40V