DCM782U075EC2B
DCM782U075EC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
DCMC-2944635.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 7800uF Case 1.750 x 4.125in
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM782U075EC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 7800UF 75V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 7800 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM782U075EC2B DCM782U075EC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 7800uF Case 1.750 x 4.125in
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCM782U075EC2B DCM782U075EC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 7800UF 75V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 7800 µF
Voltage - Rated: 75 V