DCMC103M100BB2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC103M100BB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote DCMC103M100BB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC103M100BB2B DCMC103M100BB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 10000uF Case 2.000 x 3.125in