DCMC103T200BF2M Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 19.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.742 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC103T200BF2M Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 19.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.742 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC103T200BF2M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC103T200BF2M DCMC103T200BF2M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 200 Volts