DCMC103T350FE2D
DCMC103T350FE2D Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.901 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC103T350FE2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.901 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC103T350FE2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC103T350FE2D DCMC103T350FE2D Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 0.01F -10%+50% 350V