Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC103U100AD2B
DCMC103U100AD2B
DCMC103U100AD2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 10000uF 1.375x4.625
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC103U100AD2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 10000UF 100V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.4 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC103U100AD2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC103U100AD2B DCMC103U100AD2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 100V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.4 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
DCMC103U100AD2B DCMC103U100AD2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 10000uF 1.375x4.625