DCMC104M100DG2B
DCMC104M100DG2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Capacitance: 100 mF
Voltage - Rated: 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC104M100DG2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Capacitance: 100 mF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote DCMC104M100DG2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC104M100DG2B DCMC104M100DG2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 100000uF Case 3.00 X 8.625in