Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC104U016EB2B
DCMC104U016EB2B
DCMC104U016EB2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16V 100000uF Case 1.750 x 3.125in
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC104U016EB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 100000UF 16V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.432 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC104U016EB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC104U016EB2B DCMC104U016EB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 100000UF 16V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.432 A @ 10 kHz