Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC134U035BF2B
DCMC134U035BF2B
DCMC134U035BF2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 130000uF 35V
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC134U035BF2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 130000UF 35V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 130000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.048 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC134U035BF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC134U035BF2B DCMC134U035BF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 130000UF 35V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 130000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.048 A @ 10 kHz