DCMC152T400BJ5M
DCMC152T400BJ5M Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC152T400BJ5M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote DCMC152T400BJ5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC152T400BJ5M DCMC152T400BJ5M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-2944635.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500uF -10%+50% 400V