Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC152T450BC2B
DCMC152T450BC2B
DCMC152T450BC2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500uF 450V
auf Bestellung 85 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC152T450BC2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1500UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 89.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.102 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC152T450BC2B DCMC152T450BC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 89.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.102 A @ 10 kHz