Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC153U100CH2D
DCMC153U100CH2D
DCMC153U100CH2D Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 15000uF Case 2.500 x 2.625in
auf Bestellung 19 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC153U100CH2D Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 15000UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.687" (68.25mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC153U100CH2D DCMC153U100CH2D Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.687" (68.25mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 100 V