DCMC182T450BD2B
DCMC182T450BD2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.576 A @ 10 kHz
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC182T450BD2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.576 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC182T450BD2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC182T450BD2B DCMC182T450BD2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1800uF 450V