Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC193U075BB2B
DCMC193U075BB2B
DCMC193U075BB2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC-2944635.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 19000uF 75V -10%+75% 2.000x3.125
auf Bestellung 66 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC193U075BB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 19000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 19000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.2 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC193U075BB2B DCMC193U075BB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 19000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 19000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.2 A @ 10 kHz