DCMC223M200DE5F Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Capacitance: 22 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21.294 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC223M200DE5F Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Capacitance: 22 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21.294 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC223M200DE5F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC223M200DE5F DCMC223M200DE5F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 22000uF Case 3.00 X 5.125in