DCMC223T160DJ2B
DCMC223T160DJ2B Knowles / Illinois Capacitor
DCMC.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 160V 22000uF Case 3.000 x 3.625in
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC223T160DJ2B Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 22000UF 160V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 19.53 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC223T160DJ2B DCMC223T160DJ2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 22000UF 160V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 19.53 A @ 10 kHz