DCMC242T450DF2B
DCMC242T450DF2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC242T450DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMC242T450DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC242T450DF2B DCMC242T450DF2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 2400uF Case 3.00 X 5.625in
Produkt ist nicht verfügbar
DCMC242T450DF2B DCMC242T450DF2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 2400uF Case 3.00 X 5.625in