DCMC263U050AC2B
DCMC263U050AC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
DCMC.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 26000uF 50V -10%+75% 1.375x4.125
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC263U050AC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 26000UF 50V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 26000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.648 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC263U050AC2B DCMC263U050AC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 26000UF 50V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 26000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.648 A @ 10 kHz