Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC302T450DJ2B
DCMC302T450DJ2B
DCMC302T450DJ2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3000uF 450V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC302T450DJ2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3000UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 52.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 3000 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.049 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC302T450DJ2B DCMC302T450DJ2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 3000UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 52.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 3000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.049 A @ 10 kHz
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMC302T450DJ2B DCMC302T450DJ2B Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3000uF 450V
auf Bestellung 20 Stücke:
DCMC302T450DJ2B DCMC302T450DJ2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3000uF 450V