DCMC332T250BB2B
DCMC332T250BB2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 250V POLAR
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 46.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.946 A @ 10 kHz
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC332T250BB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 250V POLAR, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 46.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.946 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC332T250BB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC332T250BB2B DCMC332T250BB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250V 3300uF