DCMC333T200FP2D Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm)
Capacitance: 33 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 22.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 26.559 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC333T200FP2D Cornell Dubilier Knowles
Description: ALUM-SCREW TERMINAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm), Capacitance: 33 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 22.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 26.559 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC333T200FP2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC333T200FP2D DCMC333T200FP2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 33000uF Case 3.500 x 5.875in