DCMC333U025AB2B
DCMC333U025AB2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 25V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 19.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.184 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC333U025AB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 25V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 19.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.184 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC333U025AB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC333U025AB2B DCMC333U025AB2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 33uF 165Vac X2