DCMC352T350BF2B
DCMC352T350BF2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 42.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 3500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.458 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC352T350BF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 42.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 3500 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.458 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC352T350BF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC352T350BF2B DCMC352T350BF2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350V 3500uF Case 2.000 x 5.625in