DCMC392T450DC2B
DCMC392T450DC2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.827 A @ 10 kHz
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC392T450DC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.827 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC392T450DC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC392T450DC2B DCMC392T450DC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-951965.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 450V -10%+50%