DCMC432T200DC2B
DCMC432T200DC2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4300UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 4300 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC432T200DC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4300UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 4300 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote DCMC432T200DC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC432T200DC2B DCMC432T200DC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 4300uF Case 3.000 x 4.125in