DCMC462T200EC2B
DCMC462T200EC2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4600UF 200V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 4600 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.144 A @ 10 kHz
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC462T200EC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4600UF 200V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 4600 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.144 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC462T200EC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC462T200EC2B DCMC462T200EC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-951965.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4600uF -10%+50% 200V