DCMC502T400DD5B
DCMC502T400DD5B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5000UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC502T400DD5B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5000UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 5000 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote DCMC502T400DD5B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC502T400DD5B DCMC502T400DD5B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 5000uF Case 3.000 x 4.625in