DCMC513M160DP2D
DCMC513M160DP2D Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 51000UF 20% 160V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm)
Capacitance: 51000 µF
Voltage - Rated: 160 V
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC513M160DP2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 51000UF 20% 160V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm), Capacitance: 51000 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC513M160DP2D DCMC513M160DP2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 51000uF 20% 160V