Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC533U035BB2B
DCMC533U035BB2B
DCMC533U035BB2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC-2944635.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 53000uF 35V
auf Bestellung 22 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC533U035BB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 53000UF 35V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 53000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.992 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC533U035BB2B DCMC533U035BB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 53000UF 35V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 53000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.992 A @ 10 kHz